در شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران:

احسانی: راه‌اندازی کانون بازنشستگان دانشگاه آزاد اسلامی در وزارت کشور در حال بررسی است/ دادگان: 7 مدال پارا المپیک برای دانشجویا

کد خبر: 588 تاریخ انتشار: 1395/7/5
جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با حضور دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان و روسای شوراهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد.
image

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمد دادگان معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه گفت: شهر بوشهر برای المپیاد ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شد این شهر ظرفیت خوبی برای برگزاری المپیاد داشت و می‌توانست 4 هزار و 500 نفردانشجو را پذیرایی کند.

او ادامه داد: ورزش می‌تواند به دانشجویان نشاط دهد بنابراین موضوع استانی کردن ورزش‌ها برای این است که دانشجویان فعالیت بیشتری در این حوزه داشته باشند.

دادگان افزود: در حال حاضر 85 درصد تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی دانشجویی هستند این دانشگاه بهترین‌ها را در ورزش جذب تیم‌ها می‌کند و دارای 20 تیم است.

معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از 8 مدال المپیک 5 مدال برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بود و از 15 مدال پاراالمپیک تا کنون 7 مدال برای دانشجویان این دانشگاه است.

او در پایان افزود: ما باید از جذب قهرمانان ورزشی به تیم‌های خارجی جلوگیری کنیم و آنها را با تشویق‌های درخور و شایسته در تیم‌های خودمان و برای کشور نگه داریم.

بخشنامه شهریه بر روی سایت دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است

دکتر فریدون رهنمای رودپشتی معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه ضمن قدردانی از مسئولان استان مازندران گفت: همگرایی باید در واحدهای استان مازندران وجود داشته باشد، ما باید طبق یک سیاست واحد برنامه‌ریزی کنیم.

رهنمای رودپشتی به بررسی وضعیت استان مازندران در کمیته‌های تخصصی اشاره کرد و گفت: واحدهای بسیار بزرگ و جامع طبق دستورالعمل وزارت علوم مستقل هستند بنابراین اگر یک واحد کوچک قرار است راه‌ اندازی شود می‌تواند از ظرفیت واحد بزرگ استفاده کند.

او ادامه داد: از مسئولان استان مازندران درخواست می‌کنیم به بخشنامه‌ها توجه بیشتری کنند همچنین مغایرت‌های بودجه نیز تا پایان هفته اعلام و اصلاح می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: چارچوب مربوط به بررسی طرح‌ها با همکاری دفتر حقوقی و همچنین پیشنهادات اجرایی مانند تفویض اختیار بررسی و به زودی پاسخ داده می‌شود.

رهنمای رودپشتی در پایان گفت: بخشنامه شهریه از شب گذشته بر روی سایت دانشگاه آزاد اسلامی قرار داد و واحدها می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

ایجاد کانون بازنشستگان دانشگاه آزاد اسلامی در وزارت کشور در حال بررسی است

دکتر مرتضی احسانی معاون اداری و امور مالی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه گفت: استان مازندران جزء معدود استان‌هایی است که به صورت منظم گزارش کمیسیون معاملات را به سازمان مرکزی ارائه می‌کند.

او ادامه داد: طبق بخشنامه‌های شورای استان پرداخت غیرمستمر فوق‌العاده‌ها باید براساس سودده و زیان‌ده بودن واحدها صورت گیرد.

احسانی به تفویض اختیار به کمیسیون معاملات استان‌ها اشاره کرد و گفت: در یک سال گذشته تفویض اختیار خوبی به استان داشتیم که بعد از ارزیابی و بررسی این موضوع می‌توان این تفویض اختیار را بیشتر کرد.

حسین‌زاده لطفی: نتایج ممیزی‌های رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی به وزارت علوم ارسال شد

دکتر فرهاد حسین‌زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه گفت: «بعد از ممیزی اول رشته‌محل‌ها و ارائه کمبودها فراخوان جذب هیات علمی 94-2 ارائه شد. همچنین با ممیزی دوم نتیجه ممیزی اول نیز اعلام شد و نتایج کل ممیزی‌ها به وزارت علوم ارسال شد.

حسین‌زاده لطفی درباره پذیرش رشته محل‌های دکتری گفت: خوشبختانه مصاحبه در رشته‌های دکتری به اندازه کافی انجام شده و بعد از تکمیل ظرفیت نتایج نهایی بلافاصله اعلام می‌شود.

همه رشته‌های حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مجوز دارند

دکتر سید علی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت بهداشت هفته گذشته امضا کرد، بسیاری از مشکلات حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برطرف شد.

او ادامه داد: بخشنامه‌ای نیز در راستای آن تفاهم‌نامه آماده شده که همه رشته‌های حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مجوز جذب دانشجو دارند و حتی ظرفیت برخی از رشته‌ها افزایش داشته است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: خوشبختانه استان مازندران وضعیت مناسبی در حوزه پزشکی دارد. دانشجویان علوم پزشکی این دانشگاه با نمرات برتر امتحانات جامع را پشت سر می‌گذارند همچنین هیچ مشکلی در رشته‌های پزشکی این استان وجود ندارد.

ثمری: نرم‌افزار جامع پژوهش و فناوری تا پایان سال در همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی می‌شود

دکتر داوود ثمری، مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حال نهایی کردن آیین‌نامه‌ای هستیم که خرید تجهیزات پژوهشی و آزمایشگاهی به صورت مستقل در کمیسیون معاملات بررسی و به این کمیته تفویض اختیار شود.

وی تاکید کرد: همه پیشنهادهای استان مازندران درباره امور پژوهشی و ارتباط با صنعت بررسی می‌شود. ثمری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران 22 مجله دارد که 5 مجله علمی و پژوهشی است و یک‌ مجله در ISI و اشپیگل نمایه می‌شود.

ثمری افزود: واحدهای ساری، بابل و تنکابن فعالیت خوبی در حوزه مجلات دارند؛ از طرفی وزارت علوم درباره فعالیت مجلات بسیار تاکید دارد که خوشبختانه واحد مازندران در این حوزه فعال است.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استان مازندران 4 مرکز رشد دارد که 3 مرکز چالوس، نور و قائم‌شهر نیز قابلیت اضافه شدن به این 4 مرکز را دارند. در حال بررسی اجازه راه‌اندازی مراکز رشد واحدهای کوچک توسط واحدهای بزرگ هستیم که واحدهای کوچک با بررسی و اخذ مجوز واحدهای بزرگ استان بتوانند مراکز رشد راه‌اندازی کنند.

ثمری درباره نرم‌افزار جامع پژوهش و فناوری گفت: این نرم‌افزار در 10 استان به شکل پایلوت اجرا شده و امیدواریم تا 6 ماه آینده بتوانیم به صورت بومی‌شده دانشگاه آزاد اسلامی این نرم‌افزار را در همه واحدها تکمیل و راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: با توجه به بخشنامه‌های ابلاغی، واحدها می‌توانند برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان از اعتبارات پژوهشی استفاده کنند. استان مازندران در این زمینه ظرفیت‌های خوبی دارد که باید بر روی این ظرفیت‌ها کار کند.

ثمری گفت: نرم‌افزار پایان‌نامه‌ها نیز به صورت پایلوت در یک واحد در حال اجراست که بعد از بررسی نتیجه می‌تواند در دیگر واحدها اجرا شود.

شیوه‌نامه نحوه رسیدگی به تخلفات اعضای هیات علمی ابلاغ شد

دکتر علیرضا مصدق، مدیرکل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه گفت: «اوضاع حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران مناسب است؛ همچنین شیوه‌نامه نحوه رسیدگی به تخلفات اعضای هیات علمی ابلاغ شده، این شیوه‌نامه طبق قوانین موجود تنظیم شده است.

وی افزود: احکام باید با سرعت بالاتری در این استان صادر شود، همچنین آیین‌نامه‌ انضباطی کارکنان در دست اصلاح است و به زودی ابلاغ می‌شود.

صامت: امکان دریافت ریزنمرات در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم می‌شود

دکتر علیرضا وحیدی، رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه گفت: «آیین‌نامه کمیته انضباطی مصوبه مجلس شورای اسلامی است و امکان تغییر در آن وجود ندارد.

وی به شیوه‌نامه‌های حوزه امور هیات علمی اشاره کرد و گفت: «با توجه به کارهای کارشناسی‌شده امتیاز فعالیت‌های پژوهشی جدا از امتیاز فعالیت‌های آموزشی برای اعضای هیات علمی در نظر گرفته می‌شود.»

وحیدی افزود: طبق بخشنامه‌های ابلاغی همه ماموریت‌های اعضای هیات‌ علمی به صورت درون‌استانی بررسی می‌شود.

در ادامه این جلسه، دکتر علیرضا صامت، مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به درخواست‌های رؤسای شوراهای استان مازندران گفت: ریزنمرات دانشجویان باید امضای اصل داشته باشد. طبق برنامه جامع امکان دریافت ریزنمرات در آینده‌ای نزدیک وجود خواهد داشت، اما باید توجه کنیم که این موضوع حتما با امضای اصل صادر شود.

وی ادامه داد: طبق آیین‌نامه‌ قبلی چارت مشخصی برای مشاوره دانشجویان در نظر گرفته شده بود، اما به لحاظ محدودیت جذب نیرو آیین‌نامه‌ جدیدی صادر شد که برای این موضوع از اعضای هیات علمی استفاده شود. همچنین کارگاه‌های آموزشی روانشناسی نیز طبق این آیین‌نامه جدید مجوز برگزاری دارد و واحدها می‌توانند در این جهت برای مشاوره و کمک به دانشجویان فعالیت کنند.

75درصد املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران سند دارد

مهندس فربد کمایی، مدیرکل املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جلسه گفت: از استان مازندران خواهش می‌کنیم جلسات کمیسیون مستندسازی را با حضور مدیرکل حقوقی و مدیرکل املاک و مستغلات تشکیل دهد.

او ادامه داد: خوشبختانه 75درصد املاک این استان سند دارند که این نشان‌دهنده وضعیت مناسب استان مازندران است.

کمایی به پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام استان مازندران اشاره کرد و افزود: 10هزار پروژه این استان بالای 50 درصد هستند که آمار خوبی است. سازمان مرکزی از تمام شدن این پروژه‌ها حمایت می‌کند و امیدواریم با کمک وام‌ها، این پروژه‌ها به زودی تکمیل شوند.

مدیرکل املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی به تفویض اختیار به کمیته عمرانی استان مازندران اشاره کرد و گفت: مصوبات و پیشنهادات استان به سازمان مرکزی ارسال شود و نظرات شفاف نیز از سوی دفتر املاک و مستغلات پذیرفته خواهد شد.

وی درباره تامین و نگهداری ساختمان‌های استان مازندران گفت: تامین، نگهداری و هوشمندسازی ساختمان‌ها به موضوع اقلیم مرتبط است و موضوع اقلیم برای تامین و نگهداری بسیار مهم است. بنابراین باید توجه داشت که این موارد به صورت خاص بررسی شود.

برچسب‌ها : استان مازندران - دکتر حمید میرزاده - شورای استان - کانون بازنشستگان

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 1679    ديروز: 4080    اين ماه: 70307    تاکنون : 2983300